BlueStacks lanceert Android-gamestreamingservice
datum: 01-10-2021Categorie: SoftwareBron: Tweakers
De Android-emulatorservice BlueStacks gaat een streamingdienst lanceren waarmee je Android-games kunt spelen. De dienst, BlueStacks X genaamd, is nu in bèta met dertien streambare games.
Met BlueStacks X kunnen volgens het bedrijf uiteindelijk meer dan tweehonderd Android-games worden gestreamd, zonder dat gebruikers een abonnement hoeven af te sluiten. De webversie bevat nu dertien games die tijdens de bèta via internet kunnen worden gespeeld, maar BlueStacks belooft er elke week meer toe te voegen. Deze versie zou niet alleen via de browser op pc, Mac of Chromebook moeten werken, maar ook op Android- en iOS-apparaten, via de mobiele browser.
Daarnaast is er de BlueStacks-app voor de pc, die de Google Play Store en zijn games kan emuleren, en die ook de mogelijkheid krijgt om games te streamen. Games die momenteel kunnen worden gespeeld, zijn onder meer Raid: Shadow Legends en Rise of Kingdoms: Lost Crusade.
BlueStacks meldt dat de berekeningen voor de streamingdienst niet alleen op zijn servers gebeuren, maar ook deels op de systemen van gebruikers. Dit zou de kosten voor het bedrijf verlagen. Het bedrijf haalt inkomsten uit advertenties. Een betaalde versie van de service zonder reclame zou op een later tijdstip moeten worden uitgebracht, vertelde Rosen Sharma, de CEO van BlueStacks, aan VentureBeat .
BlueStacks is in 2011 opgericht als een Android-emulator voor de pc. Volgens het bedrijf zelf is het emulatieprogramma een miljard keer gedownload. Het Windows 11-besturingssysteem zal de optie bevatten om Android-apps native uit te voeren , maar niet alle apps zouden hiervoor beschikbaar zijn.
Nieuws overzicht