Linux distro geïnspireerd door Windows 11 is in preview
datum: 24-09-2021Categorie: SoftwareBron: Tweakers
Binnenkort wordt een Linux-distributie uitgebracht die probeert Windows 11 na te bootsen. Het besturingssysteem, Windowsfx 11 genaamd, moet volgens de makers ervoor zorgen dat Windows-gebruikers zich meteen thuis voelen op een Linux-systeem.
Het besturingssysteem, dat momenteel in preview is , bevat een aangepaste versie van de KDE Plasma-gebruikersinterface die sterk lijkt op de gebruikersinterface van Windows 11. Windowsfx 11 bevat ook enkele vooraf geïnstalleerde programma's, zoals Microsoft Teams en PowerShell, die meestal worden geassocieerd met Windows. De online versie van Microsoft Office staat ook op de Linux distro.
Volgens TechRepublic , dat de preview-versie heeft getest, zorgt het installeren van alle benodigde Windows-compatibiliteitscomponenten ervoor dat de installatie tussen de 30 minuten en een uur kan duren. Het Windowsfx-besturingssysteem is gebaseerd op Ubuntu.
Naast de gratis versie is er ook een 'professionele editie' van Windowsfx 11 die $20 moet gaan kosten. Naast de functies van het besturingssysteem zijn dit onder meer spraakopdrachten, de Microsoft Active Directory en toegang tot de OneDrive in de bestandsbeheer. Deze versie financiert ook het project.
Wanneer Windowsfx 11 uit de preview-fase komt is nog niet bekend. De echte Windows 11 wordt vanaf 5 oktober gefaseerd uitgebracht.
Nieuws overzicht