Multiplayer shooter ARC Raiders van ex-DICE CEO is uitgesteld tot 2023
datum: 09-08-2022
Categorie:
Games
Bron: Tweakers
De free-to-play multiplayer shooter Arc Raiders komt in 2023 uit, een jaar later dan eerder gecommuniceerd. Embark Studios is verantwoordelijk voor de game, een studio opgericht door Patrick Söderlund. Söderlund was eerder CEO bij EA en DICE.
Met het uitstel wil Embark Studios "de ervaring vergroten" om het "volledige potentieel" van de game te bereiken. Een specifieke releasedatum is nog niet bekend gemaakt. In een meer uitgebreide verklaring legt Söderlund uit dat de vertraging te wijten is aan een andere game waar Embark Studios aan werkt, Project Discovery.
Project Discovery is een team-based first person shooter, waarover nog niet veel bekend is. De ontwikkeling van deze game zou sneller zijn gegaan dan verwacht, waardoor Project Discovery en Arc Raiders rond dezelfde tijd klaar zouden zijn. "Voor een jonge, relatief kleine studio als Embark Studios zou het uitbrengen van twee games in een korte tijd een belasting vormen voor onze teams en middelen", aangezien deze teams en middelen zijn verdeeld over de twee projecten.
Daarom koos Embark Studios ervoor om eerst Project Discovery uit te brengen, vermoedelijk dit jaar. Arc Raiders komt dan ook volgend jaar uit. Met de extra tijd wil de gamemaker werken aan een nieuwe pvp-modus en deze implementeren in Arc Raiders. Het was al bekend dat de third person shooter een pve-modus zou krijgen. In die pve-modus spelen gamers als mensen die vechten tegen buitenaardse wezens die de aarde willen overnemen. De game wordt uitgebracht voor Xbox Series-consoles, PlayStation 5 en pc. Embark Studios wil 'binnenkort' meer bekendmaken over Project Discovery.
Söderlund was bij EA verantwoordelijk voor de ontwikkeling van alle games van het bedrijf. Daarvoor leidde hij Battlefield-maker DICE. In 2018 verliet hij EA om zijn eigen studio, Embark Studios , op te richten met een investering van het Koreaanse Nexon.
Nieuws overzicht