NetherRealm toont eerste beelden Kameo feature franchise reboot Mortal Kombat 1
datum: 09-06-2023
Categorie:
Games
Bron: Tweakers
NetherRealm Studios deelde de eerste gameplay van de aanstaande reboot Mortal Kombat 1 tijdens Summer Game Fest 2023. De trailer laat ook duidelijk de nieuwe Kameo-functie zien waarmee spelers een tweede personage kunnen oproepen tijdens gevechten.
Het Kameo-principe is nieuw in de Mortal Kombat-franchise, hoewel verschillende andere vechtspellen al zo'n functie hebben. Spelers kunnen aan het begin van een gevecht een tweede personage kiezen dat tijdens het gevecht door de speler kan worden opgeroepen om combo's uit te voeren. De trailer bevat onder andere Sonya Blade, Jax, Kano, Sub-Zero en Scorpion als Kameo.
Mortal Kombat-maker Ed Boon legt in een interview met Geoff Keighly uit dat de Kameos vaak een verwijzing zijn naar de geschiedenis van de franchise. Personages kunnen worden gezien als secundaire vechters in hun 'oude' kostuums. Sommige vechters kunnen tegelijkertijd als hoofdpersonage en Kameo worden gebruikt. Boon noemt franchise-iconen Sub-Zero en Scorpion als voorbeelden.
Hij zegt ook dat Jean-Claude Van Damme de rol van Johnny Cage zal spelen. Van Damme was een inspiratiebron voor Mortal Kombat met zijn vechtfilms uit de jaren tachtig en negentig. Het personage Johnny Cage werd daardoor een parodie op Van Damme, met name op de actieheld uit de film Bloodsport. De Belgische filmster zal Johnny Cage inspreken, wat Boon zegt te hebben geprobeerd te bereiken sinds de eerste game in de franchise.
Mortal Kombat 1 wordt op 19 september uitgebracht op pc, PlayStation 5, Nintendo Switch en Xbox Series X en S. NetherRealm Studios belooft een "herboren Mortal Kombat-universum" naast het Kameo-systeem, waar de rollen van bekende personages zijn anders dan voorheen. Zo zijn Sub-Zero en Scorpion nu broers en creëerde vuurgod Liu Kang de wereld van Mortal Kombat 1.
Nieuws overzicht