VESA certificeert OLED-schermen met een piekhelderheid van 600 cd/m²
datum: 03-09-2021
Categorie:
Hardware
Bron: Tweakers
De standaardisatieorganisatie VESA kondigt het DisplayHDR True Black 600-label aan. OLED-schermen die een piekhelderheid bieden van 600cd/m² komen in aanmerking voor het label na certificering door de VESA.
Naast de piekhelderheid van 600cd/m², moeten schermen een zwartweergave van 0,0005cd/m² kunnen bieden bij maximale helderheid om het DisplayHDR True Black 600-label te dragen . In de praktijk betekent dit dat OLED- en microLED-schermen in aanmerking komen voor een dergelijke certificering door de VESA. De VESA heeft al DisplayHDR True Black 400- en 500-labels toegekend aan displays met een maximale helderheid van respectievelijk 400 en 500 cd/m². Nieuwe generaties OLED-panelen bieden hogere helderheid.
De True Black varianten van het DisplayHDR label zijn bedoeld om consumenten duidelijkheid te geven over een goede zwartweergave. Zo is bij de reguliere DisplayHDR-standaard bedoeld voor LCD's de eis qua zwartwaarden slechts 0,16cd/m².
De VESA somt al enkele producten op die voldoen aan de DisplayHDR True Black 600-standaard. Voorlopig gaat het alleen om ASUS-laptops met oled-schermen zoals de VivoBook Pro 14X en VivoBook 15 OLED. Asus maakte donderdag bekend dat het meer laptops met OLED-panelen zou uitbrengen, zoals een ProArt StudioBook 16 OLED en een VivoBook Pro 16X.
Nieuws overzicht